POWRÓT

Czas start – sezon zimowego pływania 2019/20

Po gorących wydarzeniach lata – startach w traithlonie w tym akcji #tri2help, zawodach open water i swimrun – sezon zimowego pływania wystartował. Trzy starty zimowego pływania już za nami!

Jelgavas Roņu Kauss – JR CUP to pierwsze mocne przetarcie na międzynarodowych arenach. Cykl pucharu świata federacji IWSA. Działo się! Dużo startów, jeszcze więcej walki. Osiem dystansów od 25 m motyl – 3 miejsce, 25 m klasyczny – 4 miejsce, 25 m dowolny – 4 miejsce, 50 m dowolny – 4 miejsce, 50 m klasyczny – 5 Msc, 100 m klasyczny – 2 Msc, 100 m dowolny – 4 Msc, 450 m dowolny – 2 Msc, sztafeta – 4 Msc. W ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata w kategorii uplasowałem się na wysokiej 4 pozycji. Oprócz rywalizacji zawody w Jelgawie to spotkanie zimowych przyjaciół i gorący klimat — wrażenia bezcenne.

Kolejny start to zawody Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Druga impreza organizatorów z Bydgoszczy i wielkie brawa z przygotowanie wydarzenia. Było trochę zimniej i dystans dłuższy – 1 km w rzece Brdzie z formułą open water – 4 Msc open. Mocna konkurencja, ponieważ pojawia się coraz więcej pływaków na lodowym dystansie 1 km.

Zimowe pływanie rozwija się w Polsce. To dobry prognostyk na najbliższe duże imprezy światowe, które będą organizowane w naszym kraju. Jak już wspomniałem, poczułem chłód, ale co tam chłód w towarzystwie zimowych, zwariowanych pozytywnie pływaków.

Czas na zawody w Gdańsku. Polska Fundacja Morsów Lech-Mors” zorganizowała po raz kolejny zawody – Mistrzostwa Europy Morsów w pływaniu na czas. Dwa dni zmagań obfitowały medalami: 25 m motyl – 1 Msc, 25 m klasyczny – 2 Msc, 50 m klasyczny – 1 Msc, 200 m dowolny – 2 Msc, 400 m dowolny – 2 Msc, sztafeta 4 × 25 m – 2 Msc.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia w Gdańsku była Ice mila w wykonaniu Hanny Bakuniak. Ponad 1650m w wodzie o temp. 4 stopni, nie można tego opisać w paru zdaniach, dlatego polecam pełen opis tego wyczynu na fb Hanna Bakuniak. Można powiedzieć, że uzależniłem się od klimatu tego typu zawodów.

Teraz czas na zawody w Niemczech z cyklu IISA World Cup Series & Ice Swimming Aqua Sphere German Open ’20. Zmierzę się z 1000 m, 500 m, 200 m stylem dowolnym. Zawody jak każdego roku można śledzić w internecie dzięki transmisji Live.

W tym krótkim podsumowaniu i wprowadzeniu do sezonu 2019/20 warto wspomnieć młodych zawodników Aleksandra Bednarek, Hanna Bakuniak, Michał Perl, którzy podbijają świat zimowego pływania i którym bardzo mocno kibicuję.

Młodzi zawodnicy, ale również wszyscy moi przyjaciele dzielący pasję zimowego pływania, spotkają się Gdyni, podczas Gdynia Winter Swimming Cup 2020. Nie mogę się już doczekać. Ten projekt był moim marzeniem. Cieszę się, że dzięki partnerom oraz sponsorom, którzy mnie wspierają, mogę planować i tworzyć to wydarzenie!

Pasję do zimowego pływania rozwijam i popularyzuję wraz z partnerami i sponsorami:
Nivis.com.pl – dba o stałą temperaturę, w której czuję komfort treningu
Dobranocka – zapewnia odpoczynek i regeneracje
Pcontent.pl – tworzy mój wizerunek najlepszego pływaka zimowego/lodowego w Polsce
Tricargo.eu – zapewnia komfort w podróży
Aqua Sphere Polska – dba o sprzęt treningowy i startowy
Higienika – daje poczucie komfortu
PitBullCity – ubiera wygodnie na trening
Garmin Polska – mierzy czas treningu i rekordów
OnthewokCzemu Nie Gdynia i Fitburger – odżywiają i dbają o dietę zimowego pływaka
Jatrenuje Karol Zalewski – zapewnia trening wielofunkcyjny
Fundacja Ronalda Mcdonalda – dodaje magii mojemu pływaniu.

PIOTR BIANKOWSKI

„Ice Mile” (czyli przepłynięcie mili w wodzie o temperaturze 1,2 stopnia Celsjusza w 27 minut) to sukces właśnie tych wszystkich najlepszych ludzi, których spotkałem i którymi się otaczam. Są to rodzina, przyjaciele, trenerzy, znajomi... Każdy z nich dał mi siłę, odwagę, pewność tzw. Odwzajemniona motywacja, zarówno oni, jak i ja, otrzymaliśmy to, czego oczekiwaliśmy, czyli sukces...”