Piotr Biankowski i Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu – Murmańsk 2019

Udostępnij:

Emocje już opadły, Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu Murmańsk 2019 przechodzą do historii. Wspaniała impreza, doskonałe wyniki, atmosfera, której nie da się zapomnieć! Festiwal zimowego pływania z gwiazdami, które przypieczętowały swoją dominację w tej dyscyplinie sportu. Wydarzenie, podczas którego z dobrej strony zaprezentowali się „młodzi”, przełamując kolejne bariery lodowego pływania!

W pamięci pozostanie mi wyścig, w którym Petr Stoychew płynął na dystansie 1 km …. to był klasyk, Bułgar nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest nr 1 na świecie… rozegrał to w wielkim stylu. Robi mi się gorąco na sercu, gdy wspominam polską złotą sztafetę 4 × 50 metrów. Uwielbiam starty drużynowe, nauczyłem się tego, grając w rugby w Gdyńskiej Arce – najsłabsze ogniwo staje się najmocniejszym elementem drużyny i tak się stało – walka, emocje, radość!

Mój udział w Mistrzostwach to 4 starty 3 indywidualne:
– 1 km stylem dowolnym Mistrzostw Świata i 15 miejsce w kategorii open (z czasem 14:46:06), 7 miejsce w kategorii wiekowej.
– Puchar Arktyki 500m stylem dowolnym i 3 miejsce w kategorii 07:3:94
– 50m motylem – morświnem [śmiech] to srebrny medal w kategorii wiekowej.

Oraz jeden w drużynie, czyli wspomniana wcześniej złota sztafeta Arktyki 4 × 50 m stylem dowolnym.

Pojechałem na te zawody już jako doświadczony zawodnik, były to moje drugie mistrzostwa świata tej federacji, czyli IISA. Znam swoje miejsce w szeregu, ale walczę i poprawiam czasy – to cieszy [uśmiech]. Cały czas mam ochotę walczyć i wygrywać!

Muszę tu podkreślić, że dzięki moim sponsorom pojechałem bardzo dobrze przygotowany zarówno pod względem fizycznym, jak również psychicznym. Dzięki Ticargo i Nivis Chłodnictwo miałem komfort, realizowania optymalnego treningu co przełożyło się na mistrzowskie wyniki. O sprzęt treningowy, startowy oraz stroje zadbały marki Aquasphere i Pitbullcity. Oprawę medialno-wizerunkową zrealizowało Pcontent.pl.

Nie byłbym sobą – Ambasadorem Fundacji Ronalda McDonalda – gdybym nie wykorzystał okazji, aby zorganizować akcję zbierania funduszy na programy Fundacji. Tu medal dla darczyńców! Brawo kochani 2350 zł, czyli np. 3 pary drzwi do drugiego domu Ronalda McDonalda w Warszawie, którego budowa właśnie się rozpoczyna!

Dziękuję całej Reprezentacji Polski, to zaszczyt być z Wami, walczyć o medale, cieszyć się zwycięstwami, dyskutować o przyszłości naszej dyscypliny sportu! Reprezentacja Polski zdobyła 20 medali – zajęła 1 miejsce w klasyfikacji medalowej. Jest wielkie osiągnięcie polskiego sportu! Tworzymy razem historię!

Za rok już mistrzostwa Świata Ferdracji IWSA na Słowenii w Bled. W zestawieniu dystansów jest 1 km, a to nowość w tej federacji – można powiedzieć, sami tego chcieli [śmiech].

Nie przerywam treningów, teraz czas na sezon letni. Wkrótce projekt TRI2Help będziemy pomagać z Garminem, który na moim nadgarstku dzielnie dba o to, abym nie przesadził podczas treningów. Myślę, że czas już na indywidualne przepłynięcie zatoki gdańskiej. Czeka również korona oceanów, którą zaczniemy od kanału Catalina we wrześniu. Plany mam ciekawe, boję się tylko, co na to powiedzą Piotr Netter – Trener pływania i Karol Zalewski JaTrenuje [śmiech]

Wszystkim dziękuje za trzymanie kciuków i dobre słowo [uśmiech] Trzymajcie się ciepło i zachowajcie zimną krew!

Zobacz także

Rumska Gala Sportu

Sobotni wieczór spędziliśmy na Rumskiej Gali Sportu, gdzie otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne za nasze pływackie przeprawy w 2023 roku. Pięknie dziękujemy MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu

Czytaj więcej »

Przekazanie Czapek od Serca

Dzisiejsze przekazanie #CzapkaOdSerca w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. To był piękny dzień, pełen koloru i dobrych emocji!  Każdego roku

Czytaj więcej »