Płynę przez Loch Ness, aby pomóc rodzicom w szpitalu!

Udostępnij:

Między 17 a 22 lipca 2022 roku podejmę próbę przepłynięcia legendarnego jeziora Loch Ness w Szkocji. Chcę to zrobić aby zebrać środki na łóżka dla rodziców do Szpitali Pomorskich w Gdyni i Wejherowie.

Zbiórka środków prowadzona jest na stronie https://zrzutka.pl/z/biankowski

Co mnie czeka?

🐍 Odległość do pokonania do ponad 37 km a temperatura wody oscylować będzie pomiędzy 15-17 stopniami Celsjusza.

🐍 Próbę przepłynięcia jeziora Loch Ness podejmę jako pierwszy Polak w historii!

🐍 To ogromne, słodkowodne jezioro zaliczane jest przez Marathon Swimming Hall of Fame do jednego z 13 najtrudniejszych do pokonania wpław oraz jednego z 3 najbardziej „potwornych” jezior na świecie.

🐍 Jest to drugie, zaraz po Loch Lomond, największe oraz najgłębsze jezioro Szkocji (w najgłębszym miejscu osiąga ponad 230m głębokości).

🐍 Loch Ness jest jednym z szeregu połączonych, mętnych zbiorników wodnych w Szkocji; jego widoczność wody jest wyjątkowo niska ze względu na dużą zawartość torfu w otaczającej glebie.

Zobacz także

Rumska Gala Sportu

Sobotni wieczór spędziliśmy na Rumskiej Gali Sportu, gdzie otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne za nasze pływackie przeprawy w 2023 roku. Pięknie dziękujemy MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu

Czytaj więcej »

Przekazanie Czapek od Serca

Dzisiejsze przekazanie #CzapkaOdSerca w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. To był piękny dzień, pełen koloru i dobrych emocji!  Każdego roku

Czytaj więcej »