Płynę przez Loch Ness, aby pomóc rodzicom w szpitalu!

Udostępnij:

Między 17 a 22 lipca 2022 roku podejmę próbę przepłynięcia legendarnego jeziora Loch Ness w Szkocji. Chcę to zrobić aby zebrać środki na łóżka dla rodziców do Szpitali Pomorskich w Gdyni i Wejherowie.

Zbiórka środków prowadzona jest na stronie https://zrzutka.pl/z/biankowski

Co mnie czeka?

🐍 Odległość do pokonania do ponad 37 km a temperatura wody oscylować będzie pomiędzy 15-17 stopniami Celsjusza.

🐍 Próbę przepłynięcia jeziora Loch Ness podejmę jako pierwszy Polak w historii!

🐍 To ogromne, słodkowodne jezioro zaliczane jest przez Marathon Swimming Hall of Fame do jednego z 13 najtrudniejszych do pokonania wpław oraz jednego z 3 najbardziej „potwornych” jezior na świecie.

🐍 Jest to drugie, zaraz po Loch Lomond, największe oraz najgłębsze jezioro Szkocji (w najgłębszym miejscu osiąga ponad 230m głębokości).

🐍 Loch Ness jest jednym z szeregu połączonych, mętnych zbiorników wodnych w Szkocji; jego widoczność wody jest wyjątkowo niska ze względu na dużą zawartość torfu w otaczającej glebie.

Zobacz także

Pytanie na śniadanie

Bardzo dziękujemy za zaproszenie Pytanie na śniadanie. Super, że możemy dzielić się i opowiadać o naszej pasji – długodystansowym pływaniu na wodach otwartych. Dziś nawet

Czytaj więcej »

Gdyńskie KOLOSY

To już drugi rok z rzędu, kiedy mam przyjemność uczestniczyć w Kolosach – największej Europejskiej imprezie podróżników, na której spotykamy się aby opowiedzieć o swoich

Czytaj więcej »