Great Manchester SWIM 2023

Udostępnij:

20 maja wraz z Olą wzięliśmy udział w Maratonie pływackim organizowanym w Manchesterze w kanałach zlokalizowanych w Salford Quays. W imprezie wzięło udział 300 sportowców.

W dniu startu temperatura wody wynosiła zaledwie 14°C. Zdecydowaliśmy się na start bez pianek pływackich – zgodnie z obowiązującymi regułami pływania na wodach otwartych na świecie używanie pianek jest niedozwolone. Nasze nadchodzące przeprawy również odbędą się bez nich 🙂

Wiedzieliśmy, że ukończenie dystansu przy takiej temperaturze będzie dla nas wyzwaniem.

Trasa na dystansie 3 mil morskich została zaplanowana jako 6 x 750m + 500m. Trasę wyznaczały nam duże boje nawrotowe. Co ciekawe, nasz wyścig odbywał się w ruchu przeciwnym do wskazówek zegara.

Na mecie wyścigu zameldowaliśmy się z Olą równocześnie uzyskując czas 1h i 28 minut. Czas ten uplasował mnie na 6 pozycji w kategorii OPEN męzczyzn oraz na 3 miejscu w kategorii wiekowej.

Zobacz także

TVP3 Gdańsk

Wczoraj razem z Aleksandra Kabelis mieliśmy przyjemność spotkać się z ekipą TVP3 Gdańsk, gdzie opowiedzieliśmy o ostatnim pływaniu oraz charytatywnym aspekcie naszego wyjazdu do Kalifornii

Czytaj więcej »